Translate

Web сервер у класі

   При вивченні спецкурсів ,,Web –дизайн‘‘ та теми ,,Інтернет‘‘ у 11 класі загальноосвітньої школи бажано мати кінцевий результат – розмістити Web–сторінки на сервері в інтернеті, а при вивченні спецкурсу ,,Основи інтернету‘‘ необхідно створити блог.При досягненні цієї мети можуть виникнути такі проблеми:
в школі взагалі немає можливості підключитись до Інтернет;
швидкість передачі даних мала (особливо у сільській місцевості по лініях Укртелекому), що призводить до неможливості перебування в мережі кількох комп‘ютерів, хоча цю проблему в деякій мірі можна вирішити використавши мобільний чи супутниковий Інтернет;
недостатність навиків роботи в мережі;
відсутність хоста на якому можна розмістити створені сторінки;
 велика оплата послуг Інтернет-провайдерів (як завжди коштів у держави для школи недостатньо, тим більш у час економічної кризи);
 неякісні створінки, що створені учнями, і недоцільно їх виставляти на загальну аудиторію.

   Виходом із даної ситуації може бути створення у школі мережі Інтранет. Наявність у комп‘ютерному класі власного сервера з можливістю перегляду Web сторінок, створенням вла-сних сторінок та завантаження їх на Web – сервер, пошуком і скачуванням певного виду інформації, обміном електронною поштою між учнями класу дасть можливість не маючи підклю-чення до мережі Інтернет ознайомитись з основними правилами роботи в мережі, виробити та закріпити навички цієї роботи, навчитись налаштовувати браузери, тощо.        Функцію сервера досить успішно може виконувати комп‘ютер учителя.
   Але найкращим варіантом, особливо з точки зору мережевої безпеки (найчастіше інтернет ,,роздають‘‘ через комп‘ютер учителя), є застосування окремо виділеної машини.
   Якщо ж сервер розміщено на учительському комп‘ютері, то перед підключенням до інтерту краще його зупинити.
   Всі програмні продукти, що пропонуються для встановлення, добирались за критерієм безкоштовності та доступності. Вони опробовувалися на протязі кількох років та показали, в основному, непоганий результат.
ОС Windows XP.
   І так - компоненти:
• Web – сервер - Denwer 3.0 ;
• DNS – сервер - Small HTTP server (використовуємо тільки DNS сервер та при необхідності сервер DHCP. Решту компонентів відключаємо);
• Поштовий сервер – ESMS.
• СMS - WordPress для створення блогу.
   Скачуємо необхідні архіви з Інтернету.
   В локальній мережі застосовуємо статичні IP адреси (наприклад 192.168.*.*). Для пошуку сайтів у мережі використовуємо DNS – сервер. Нехай адреса комп‘ютера, що є сервером, 192.168.10.10.
Більш докладніше можна прочитати на сайті  на сторінці Downloads.

Немає коментарів:

Дописати коментар